Sequence Preloader IconThree orange dots increasing in size from left to right
Категорія: 13.05.2015 127

Конкурс ім. Віталія Кейса – 2015

Український міжуніверситетський науково-дослідницький шекспірівський центр

при Класичному приватному університеті

спільно з Інститутом літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України

за сприяння Союзу Українок Америки

оголошують

V ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС

ШЕКСПІРОЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

ДЛЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ

ім. ВІТАЛІЯ КЕЙСА

У Конкурсі можуть брати участь студенти вищих навчальних закладів України незалежно від форм власності та підпорядкування та аспіранти, а також молоді науковці, які ще не мають вченого ступеня кандидата філологічних наук.

Тематичний діапазон конкурсних робіт включає:

вивчення Шекспірових текстів крізь призму однієї з новітніх літературознавчих методологій (гендерні дослідження, новий історизм, екокритика, рецептивна естетика, постколоніальна критика),

аналіз шекспірівського дискурсу (дослідження резонансу, спричиненого творчістю Великого Барда в іншокультурних контекстах, вивчення міжсеміотичних проекцій шекспірівських творів: театральних постановок, кінематографічних версій, балетів, опер, радіоспектаклів, живописних полотен, різних типів інтернет-контенту тощо).

особливості творення художнього образу Вільяма Шекспіра в літературі та мистецтві. При цьому об’єктом безпосереднього дослідження можуть виступати не тільки найрізноманітніші твори про Шекспіра (поетичні присвяти, літературно-біографічна проза, біографічна белетристика), але і специфіка репрезентації біографічного автора у шекспірівських текстах, а також артефакти живопису, книжкової графіки та кіно, скульптури, в яких візуалізується постать геніального драматурга.

Конкурсні роботи надсилаються до 20 червня 2015 року на адресу: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-Б, Класичний приватний університет, Український міжуніверситетський науково-дослідницький шекспірівський центр. На конверті обов’язково зазначити: “На Всеукраїнський конкурс наукових робіт ім. В. Кейса”.

Обов’язковою умовою участі в Конкурсі є наявність додатку до конкурсної роботи, в якому має бути представлена таблиця, яка дає уявлення про українську рецепцію обраного твору в аспекті діахронії (існуючі переклади, постановки, інтертекстуальні паралелі з українською літературою).

Організаційний внесок за участь у конкурсі – 100 грн., які використовуватимуться на розсилку робіт членам журі, поштові та канцелярські витрати та придбання грамот фіналістам.

Переможці конкурсу будуть нагороджені грошовими преміями, наданими меценатом проекту – Союзом Українок Америки. Призовий фонд конкурсу складає 2000 доларів.

Призові місця (перше, друге та третє) визначаються у двох номінаціях – «студент» та «молодий науковець». Таким чином в рамках конкурсу вручається

1 місце – премії по 500 доларів в номінаціях «студент» і «молодий науковець»,

2 місце – премії по 300 доларів в номінаціях «студент» і «молодий науковець»,

3 місце – премії по 200 доларів в номінаціях «студент» і «молодий науковець»

Щасти!

Більш детальну інформацію стосовно умов проведення конкурсу та оформлення робіт шукайте у додатках нижче або звертайтеся до Оргкомітету Конкурсу електронною поштою: renaissance[AT]zhu.edu.ua.