Sequence Preloader IconThree orange dots increasing in size from left to right

Ласкаво просимо на Український Шекспірівський Портал!

Український Шекспірівський Портал є першою спробою мультимедійної репрезентації української шекспірознавчої панорами. Сайт створено Лабораторією ренесансних студій (ЛРС), яка є спільним науковим проектом Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченко НАН України і Класичного приватного університету (м. Запоріжжя).
Похожее изображение

Метою нашого сайту є:

  • – систематизація існуючих досліджень та активізація творчих пошуків у царині українського шекспірознавства;
  • – ознайомлення широкого наукового загалу з історико-літературними, перекладознавчими та мистецькознавчими розвідками, що структурують український шекспірознавчий дискурс;
  • – координація та розвиток наукових контактів між дослідницькими центрами подібного напрямку;
  • – популяризація шекспірового літературного доробку серед українських читачів.

На нашому порталі Ви знайдете інформацію стосовно:

  • – історико-культурного контексту, в якому творив Великий Бард;
  • – канонічної біографії Шекспіра та антистретфордіанських теорій;
  • – провідних літературознавчих та перекладозначих досліджень, що складають сучасне українське шекспірознаство;
  • – театральної, кінематографічної та літературної рецепції шекспірівського канону, а також відлуння літературної спадщини Великого Барда у музиці та образотворчому мистецтві.

На сайті також презентовано серію збірників „Ренесансні студії”, що є науковим часописом Лабораторії ренесансних студій (ЛРС). У даному розділі Ви знайдете зміст збірок та отримаєте можливість ознайомитись з резюме статей.

Редакційний колектив сайту щиро зацікавлений у співробітництві. Ми сподіваємось на плідну співпрацю з вченими-гуманітаріями, перекладачами та усіма, кому не байдужа доля українського шекспірознавства. Чекаємо на Ваші відгуки, пропозиції, ідеї та побажання!

e-mail: lrs_info@meta.ua

Новини

Зміна строків прийому робіт на конкурс шекспірознавчих досліджень імені В.Кейса

20.05.2018

Шановні відвідувачі Українського шекспірівського порталу! У зв’язку з масштабним проектом Шекспірівські дні в Україні – 2018 строк подання робіт на VII Всеукраїнський конкурс шекспірознавчих досліджень для молодих учених імені Віталія Кейса, спонсорований Союзом українок Америки, переноситься на 28 травня. Тож у Вас є ще час подати свою наукову розвідку на розгляд журі. Чекаємо на ваші роботи!

Shakespeare Days in Dnipro – 2018

17.05.2018

Apr 23, 2018 Public discussion „Hamlet Alive: Eternal Topicality of the Tragedy” Participants: university students Moderator: Professor T. Potnitseva Aim: watching and discussing the film “Hamlet Forever” by Kharkiv studio “Doc Kino Transformazija” in which Ukrainian journalist V. Chystilin is taking an interview with literary scholar and priest V. Marynchak on axiological value of Shakespeare’s “Hamlet” for our

Shakespeare Days in Ivano-Frankivsk – 2018

17.05.2018

May 3, 2018 “Hamlet” staged by the theatre “I Lyudy, I Lyalky” May 4, 2018 “Hamlet” by Ivano-Frankivsk Academic Music and Drama Theatre named after Ivan Franko Meeting of  theater school of young actors and directors with prof. Michael Dobson